Máte spíše obecný

dotaz? Podívejte se.

Má smysl provést výměnu atmosférického kotle za kondenzační při stávajícím systému rozvodu topení?

V každém případě ano. Mluví za to množství našich konkrétních realizaci, kde pouhou výměnou zdroje tepla dochází k usporam až 20-25%. Při kombinaci se solárním ohrevem teple vody jsou úspory ještě vyšší. Ze zkušenosti a zpětné vazby na naše zákazníky úspora činí 30-40%.

 

Kde působíte?

Své služby nabízíme primárně pro Chomutov, Most, Jirkov a okolí. Naše realizace ale také zasahují do Prahy. Proto se na nás neváhejte obrátit ať už jste odkudkoliv.

 

 

Ma vaše firma dostatečné odborné znalosti?

Ano, naše firma působí na českém trhu už od roku 1991. Od samého počátku jsme se vždy snažili využívat nejmodernější a nejnovější systémy a technologie. Proto jsme Vám vždy schopni nabídnout to nejlepší z této oblasti. Mimo jiné seznam našich certifikátů můžete vidět ZDE.

 

Vlastní vaše firma potřebná oprávnění a povolení?

Naše firma v rámci průběžného vzdělávání absolvuje všechna nutná školení a přezkoušení k realizaci zakázek a to ať v oboru instalaterskem a topenarskem nebo v oboru silnoproude elektroinstalace. Zaměstnanci pravidelně prochází školením pro montáž, uváděni do provozu a servis zařízení Viessmann, HILTI, atd. Pravidelně každých 5 let absolvovujeme přezkoušení z Vyhl. 50, paragraf 5,6,8 a 9. Navštěvujeme školení dodavatelských firem o novinkách uváděných na nás trh.

Jaké dáváte záruky na svoje dodávky?

Záruky samozřejmě poskytujeme na kompletní realizaci. Na dodávky (zejména kotle a technologická zařízení) v délce 2-5 let dle záruky výrobce či dodavatele a na naše prace v délce 5 let.

 

Je nutná při vyměně kotle moje přítomnost?

Samozřejmě je lepší, když investor je přítomen u realizace. Může tak během realizace požadovat změny, které původně nebyly dohodnuty. Jinak přítomnost není nutná.

 

Jak stanovujete cenu?

Pokud se jedna o realizaci novostavby nebo rekonstrukci, tak vždy podle projektové dokumentace, která většinou obsahuje výkaz výměru. Se zákazníkem probereme vhodnost navrženého řešení a na základě osobního jednání předložíme položkový rozpočet. Pokud se jedna o jednodušší instalace, popřípadě výměny plynového kotle bez projektové dokumentace, vždy cenovou nabídku předchází prohlídka objektu, pohovor se zákazníkem o jeho představách a co od připadne realizace očekává. Na základě pohovoru většinou předkládáme dvě i více variant možného řešení tak, aby si zákazník mohl vybrat podle komfortu i ceny nabídnuteho řešení.

ELSAM JIRKOV - Instalatér a topenář Chomutov